ÁRAMELLÁTÓ RENDSZEREK
Az áramfejlesztő rendszerek rendelkeznek-e AVR rendszerrel?
Igen. Mindegyik ajánlott áramfejlesztő modell el van látva AVR rendszerrel (automatic voltage regulation). Ez az áramfejlesztő megfelelő kimenő feszültségét biztosító rendszer.
Az áramfejlesztő generátorok réztekercselésűek-e?
Igen. A DEGB3600K, DEGB6500K , illetve DEGB7503K modellek esetében réztekercselésű generátorok vannak alkalmazva.
Milyen minimúlis teljesítmánnyel kell rendelkeznie az áramfejlesztőnek, hogy ellássa a 200 A-es hegesztőt?
Az áramfejlesztő egység minimálisan 10 kVA teljesítménnyel kell rendelkezzen. A kisebb teljesítményű áramfejlesztők alkalmazása nem teszi lehetővé a hegesztő teljes körű kihasználását.
HEGESZTŐK
A DEDRA típusú hegesztők alkalmasak-e áramfejlesztő egységekkel történő munkavégzésre?
Igen. A DEDRA cég hegesztői alkalmasak az áramleadó rendszerek (hálózatokkal) történő alkalmazásra (min. 10kVA), kivételt képeznek a transzform
Milyen házi hálózati biztosíték alkalmazása szükséges a hegesztő biztonságos alkalmazása céljából?
A hegesztőt árammal ellátó rendszer minimum 3x2,5 mm 2 átmérőjű rézvezetékkell kell hogy rendelkezzen, rákötve egy legalább 16 A-es (pl. S300 (C) sorozatszámú túláramú) biztosítékra feltételezve, hogy az eszköz az egyetlen csatlakoztatott eszköz lesz és megfelel a biztonsági követelményeknek. Tilos a hegesztő csatlakoztatása és alkalmazása, amennyiben az áramellátó egység nem rendelkezik védővezetékkel.
Hol tudom ellenőrizni a hegesztő munkavégzési ciklusát?
A beállítások és ciklusok táblázata a berendezés hátsó panelán található. Leírás: X – munkavégzési ciklus I – hegesztési váltóáram U – feszültség terhelés alatt Feltételezhető, hogy a teljes munkavégzési ciklus minimum 1ö percet tesz ki (pl.: X = 60% azt jelenti, hogy a terhelás 6 percig tart, a ciklus után a szönet pedig 4 percig tart.).
OLAJJAL MŰKÖDŐ MELEGÍTŐK
Hol lehet alkalmazni az olajjal működő melegítőket égéstermék eltávoztatása nélköl?
Az olajjal működő melegítő berendezés kizárólag megfelelő szellőztetéssel rendelkező helységben alkalmazható. Nem lakott, ipari helységek fűtését szolgálja, olyanokét mint például műhelyek, garázsok stb... Kiegészítő fűtés a funkciója, nem alkalmazható fő fűtési elemként. Ez az áramfejlesztő megfelelő kimenő feszültségét biztosító rendszer.
A fűtő nem működik. A kijelzőn az E1 hibajelzés látható. Mit jelent ez?
A kijelzőn megjelenő E1 jelzés az üzemanyagellátó rendszer hibájára utal. Levegő túl alacsony nyomása – a légnyomás mértékét szükséges a szivattyuházon található szabályozócsavarral beállítani. Üzemanyag túl alacsony szintje – fel kell tölteni özemanyaggal az üzemanyagtartályt. Eltömődött légszűrők a levegőszűrőben – meg kell tisztítani a szűrőket.
A DED9950 típusú fűtő nem működik, beindításkor föstöl r9vid ideig majd leáll. Mit tegyünk?
Az égéstérből felszabaduló fehér füst a levegő-üzemanyag nem megfelelő arányáról tanúskodik, amely nem gyulladt be. Ellenőrizni kell, hogy a levegőszűrő nem dugult-e el, vagy az üzemanyag adagoló vezeték nem tömődött-e el, vagy nem koszos-e.
Milyen hosszú égéstermékelvezető kémény csatlakoztatható a DEDRA fűtőhöz?
A DED9955TK és a DED9956TK típusszámú fűtők rendelkeznek csatlakoztatható vezetékkel (csővel) az égéstermék közvetlen elvezetésére. A DED9955TK típusú modell esetében a 120 mm-es, illetve a DED9956TK típusú modell esetében a 150 mm-es csövet, amely megfelelő technikai és fűtési paraméterekkel rendelkezik a fűtő kéményére kell ráhúzni. A kémény és az égéstermék elvezető cső között a fűtőhöz tartozó kémény huzatfokozót kell alkalmazni. A huzatfokozó nyílásai nem lehetnek eltakarva. Az égéstermék elvezetővel rendelkező fűtő maximális kéménycső hossza 4 m a megengedett.